Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2019 Kovas »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2018-06-01
Naujoje Lietuvos kompozitorių sąjungos Atlikėjų rezidentų programoje - ansamblis "Synaesthesis"
Siekdama stiprinti kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą bei šiuolaikinės muzikos atlikimą Lietuvos kompozitorių sąjunga pradeda Atlikėjų rezidentų programą. Šiemet į šią programą atrinktas kolektyvas "Synaesthesis" - jaunas ir ryškus šiuolaikinės muzikos ansamblis per savo gyvavimo laiką spėjęs pasirodyti ne tik didžiausiuose Lietuvos šiuolaikinės muzikos festivaliuose, tačiau ir užsienyje.
Nuotrauka D. Matvejevo
D. Matvejevo nuotrauka

Stebint šiuolaikinės profesionaliosios koncertinės muzikos situaciją Lietuvoje galima pamatyti vieną svarbią ypatybę - tai sklaidos užsienyje trūkumas. Šis aspektas lemia fragmentišką šiuolaikinės koncertinės muzikos eksportą ir ribotą jos matomumą užsienio šalyse. Viena iš priežasčių - kolektyvų, turinčių tarptautinį vardą šioje srityje trūkumas.

Siekdama spręsti šias problemas Lietuvos kompozitorių sąjunga nuo 2018 m. pradeda Kompozitorių sąjungos Atlikėjų rezidentų programą. Ši programa skirta remti perspektyviausius šiuolaikinės muzikos atlikėjų kolektyvus. Programos rėmuose suteikiamos nemokamos repeticijų patalpos, konsultacijos, naujų kūrinių, specialiai skirtų ansambliui inicijavimas ir sklaidos galimybių užsienyje paieška. Atlikėjų rėmimas, naujų programų formavimas ir jų eksportas yra puikus įrankis, siekiant užmegzti tvaresnius ryšius su užsienio koncertinėmis organizacijoms ir efektyviau skleisti naująją lietuvių muziką pasaulyje.

Šiemet atlikėjų rezidentų programoje dalyvauja ansamblis „Synaesthesis" - jaunas, dar tik penkerius metus gyvuojantis kolektyvas, vienas ryškiausių tokio pobūdžio ansamblių Lietuvoje. Per trumpą laiką ambicingi atlikėjai sugebėjo visiškai įsitraukti į koncertinę veiklą bei prisistatyti ne tik Lietuvos, bet ir Austrijos bei Slovakijos publikai. Jų profesionalumas, atvirumas įvairioms meno sintezės formoms, nuoširdumas, atliekant įvairaus pobūdžio akademinius bei eksperimentinius kūrinius, pritraukia ir žavi pačius įvairiausius klausytojus. Tuo ansamblis ženkliai prisideda prie šalies kultūrinio progreso bei šiuolaikinės muzikos propagavimo.

LKS informacija.

grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga