Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2019 Kovas »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2009-12-16
Rekordinis kūrinys – Eduardo Balsio gimtadieniui
Gruodžio 21 dieną, 19 val., Vilniaus rotušėje kompozitoriaus Eduardo Balsio 90-mečio proga skambės į Lietuvos rekordų knygą įtrauktas kūrinys - „Dedikacija Eduardui Balsiui", sukurtas šio žymaus lietuvių kūrėjo mokinių.

Prieš penkerius metus kompozitoriai Audronė Žigaitytė ir Anatolijus Šenderovas pasiūlė savo kolegoms, besimokiusiems pas profesorių Eduardą Balsį, sukurti kompoziciją, kuri būtų tarsi pagarbos ir padėkos duoklė Mokytojui, atskleidžianti kompozitoriaus indėlį į lietuvių meno istoriją ne tik per jo paties muziką, bet ir per jo kaip talentingo pedagogo pristatymą - į vieną variacijų ciklą sujungtą keliolikos jo mokinių kūrybą.

Po vieną variaciją E-d-B-a tema (tai natomis užšifruoti Balsio inicialai) sukūrė Vidmantas Bartulis, Dalia Kairaitytė, G.iedrius Kuprevičius, Anatolijus Lapinskas, Vidas Ločeris, Vakaris Lopas, Algirdas Martinaitis, Vytautas Mikalauskas, Vaclovas Paketūras, Anatolijus Šenderovas, Juozas Širvinskas, Jonas Tamulionis, Kristina Vasiliauskaitė ir Audronė Žigaitytė. Šio kolektyvinio darbo rezultatas - vientisas, dramaturgiškai dėsningas kūrinys „Dedikacija Eduardui Balsiui" - įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą kaip kompozicija, sutverta didžiausio autorių skaičiaus. Tačiau negana to, opusas vis dar auga, ir šiais metais skambės papildytas naujomis variacijomis, sukurtomis kitų buvusių profesoriaus studentų: Juliaus Andrejevo, Gintaro Samsono ir Fausto Latėno.

Lietuvių muzikos genealogijoje profesoriui Eduardui Balsiui tenka šiuolaikinės lietuvių muzikos tėvo vaidmuo, ir nei kiek neperdedant galima teigti, jog jis išugdė bemaž pusę veiklių nūdienos vyresniosios kartos kompozitorių. Nors visi jie nuėjo skirtingais keliais, nors kiekvienas atrado savitą, nepanašų į mokytojo muzikinį braižą, visų jų kūrybą vienija intuityviojo, jausmingojo prado svarba.

Variacijas atliks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras - kolektyvas, turintis ypatingą santykį su lietuvių muzika ir išties meistriškai bei stilingai interpretuojantis vietinių dainių kūrybinio įkvėpimo vaisius. Maestro Donato Katkaus mostams paliepus, iš mįslingų natų teksto gelmių išnyra įtaigūs skambesiai, daugiasluoksniai garsų ažūrai, darnūs kompozicijos kontūrai... Visa, kas geriausia yra muzikoje, orkestras atskleidžia su atida, pagarba ir nuoširdžiu polėkiu.

Eduardui Balsiui skirtas vakaras - daugiau negu tiesiog vieno kompozitoriaus jubiliejaus paminėjimas.  Jam esame dėkingi už tai, kad jis, ugdydamas talentingus mokinius, pripildė Lietuvos scenas aukšto lygio muzika, kurios dalelė suspindės gruodžio 21 dieną Vilniaus rotušėje.

MILC ir LKS inf.


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga