Afiša    |    LKS    |    Nariai    |    Padaliniai    |    Festivaliai    |    Paslaugos    |    Konkursai    |    DAR   
« 2019 Kovas »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


RĖMĖJAI:

LIETUVOS RESPUBLIKOS
KULTŪROS MINISTERIJA
PARTNERIS:


2010-01-18
Menininkai kviečiami dalyvauti mobilumo programoje
2010 m. Lietuvos menininkai ir meno bei kultūros sričių darbuotojai vėl kviečiami dalyvauti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinėje mobilumo programoje. Šią programą sudaro trys skirtingos dalys, kurios atskirai finansuoja menininkų mobilumą, bendradarbiavimo tinklų kūrimą ir menininkų rezidencijas. Programą finansuoja Šiaurės ir Baltijos šalių vyriausybės.

„Praėjusiais metais mobilumo programa suteikė finansavimą 30% visų pateiktų paraiškų, kurios suplaukė iš Šiaurės ir Baltijos šalių, įskaitant Lietuvą. Iš gautų 1020 paraiškų paremtos buvo 302. Iš viso mobilumui, tinklų kūrimui ir rezidencijoms buvo skirta daugiau nei 1 mln. 630 tūkst. eurų (apie 5 mln. 628 tūkst. litų).", - informuoja programą administruojantis Šiaurės šalių kultūros centras.

Ši mobilumo programa siekia sukurti pagrindą naujoviškam ir dinamiškam meniniam ir kultūriniam gyvenimui Baltijos jūros regione. Programos dėka, menininkai gauna galimybę pristatyti savo darbus, rengti bendrus projektus su kitų šalių menininkais ir kurti naujoje aplinkoje. Pareiškėjai gali rinktis iš trijų programos modulių.

Mobilumo finansavimas, terminai paraiškoms pateikti vasario 10 d. ir balandžio 21 d.
Modulio tikslas - finansuoti Šiaurės ir Baltijos regiono šalių meno srities atstovų mobilumą. Programoje gali dalyvauti visų meno sričių profesionalūs menininkai ir kultūros darbuotojai. Finansuojamos individualių pareiškėjų 7 dienų nakvynės ir kelionės išlaidos.

Bendradarbiavimo tinklų finansavimas, terminas paraiškoms pateikti kovo 10 d.
Tinklui gali būti skiriamas vienerių metų veiklos finansavimas. Finansuojama ne daugiau kaip 70% visų tinklo paraiškoje nurodytų išlaidų. Pasibaigus minėtam laikotarpiui sėkmingai veikiantis tinklas galės kreiptis dėl ilgalaikės veiklos finansavimo. Paraiškas gali teikti kultūros ir meno įstaigos, organizacijos ir menininkai, veiksmingai kuriantys tarptautinius tinklus visais lygmenimis ir tarp visų šalių.

Menininkų rezidencijų rėmimas, terminas vasario 24 d. (vienintelis terminas 2010 m.)
Pagal šį modulį finansuojamos menininkų rezidencijos, kurios sudaro darbo sąlygas profesionaliems menininkams ir kitų meno sričių specialistams iš Šiaurės ir Baltijos šalių. Paraiškos iš individualių menininkų nepriimamos.

Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinė mobilumo programa pradėta vykdyti 2009 m. siekiant sustiprinti trijų Baltijos šalių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) ir penkių Šiaurės šalių (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) bendradarbiavimą meno ir kultūros srityse.

Programą administruoja Šiaurės šalių kultūros centras, įsikūręs Helsinkyje, Suomijoje (www.kknord.org). 


grįžti

Kontaktai

(c) 2009 Lietuvos kompozitorių sąjunga